Rozrywka

Szokujące słowa Matczaka o wychowaniu dzieci. “Szkoda, że my, naczelni, tacy mądrzy nie jesteśmy”

Profesor Marcin Matczak udzielił Newsweekowi wywiadu w którym opowiedział o wychowywaniu dzieci. W jego trakcie padły szokujące słowa.

Matczak jest wykładowcą prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz radcą prawnym. Prawdziwą popularność zyskał jednak, kiedy jego syn Michał, znany pod pseudonimem scenicznym Mata, nagrał hiphopową piosenkę „Patointeligencja”, która szybko stała się przebojem. On sam napisał wkrótce potem książkę „Jak wychować rapera”, w której opowiedział o dzieciństwie swojego słynnego syna.

Teraz Matczak udzielił Newsweekowi wywiadu w tym temacie. Przyznał w nim, że razem z żoną byli wobec Michała nadopiekuńczy. Stwierdził jednak, że był to błąd. Już we wcześniejszych felietonach, m.in. w opublikowanym w Gazecie Wyborczej „Zachowujemy się jak rodzice Śpiącej Królewny, którzy zaprosili do jej świata wyłącznie dobre wróżki”, krytykował takie postawy rodziców.

Tym razem znany prawnik za przykład tego, jak powinno się wychowywać dzieci postawił rodzicom…surykatki, żyjące w Afryce małe drapieżne ssaki z rodziny mangustowatych. „W stadzie surykatek młode dostają od rodziców martwego skorpiona do zabawy. Potem żywego, ale z usuniętym kolcem jadowym. Na końcu skorpion jest w pełnym uzbrojeniu. Maluchy muszą stanąć z nim oko w oko i pokonać go” – powiedział – „Szkoda, że my, naczelni, niby tacy mądrzy, nie mamy podobnych technik szczepienia przeciwko złu”.

To nie jest pierwsza kontrowersyjna wypowiedź Matczaka. Kilka dni temu powiedział Polityce, że aby osiągnąć sukces trzeba pracować nawet po 16 godzin na dobę, a młoda lewica nie jest do tego zdolna. Jego słowa wywołały konflikt z liderem Partii Razem Adrianem Zandbergiem i falę krytykujących go materiałów w lewicowych mediach.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Newsweek Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij