Najnowsze wiadomości z kraju

Szokujące sceny na basenie. Ratownicy “przegapili” tonącego, uratowała go 13-latka

Policja wszczęła dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia na miejskiej pływalni w Nowym Targu – powiedziała PAP w środę rzeczniczka policji st. asp. Sabina Iskrzycka. Tonącego mężczyznę zauważyła 13-latka i wszczęła alarm. Poszkodowany w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę, ale policja dowiedziała się o tym z lokalnej prasy po sześciu dniach. Wcześniej ani obsługa basenu, ani rodzina poszkodowanego nie powiadomili o tym policji. Według Tygodnika Podhalańskiego leżącego przez dłuższy czas głową w wodzie mężczyznę zauważyła 13-latka uczestnicząca w zajęciach i wszczęła alarm. Na basenie byli ratownicy, ale nie zauważyli tonącego mężczyzny.

“Prowadzone są czynności wyjaśniające. Policjanci byli na pływalni, gdzie zabezpieczyli monitoring i zabrali zeznania od obsługi basenu. Materiały mają być przesłane do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu” – przekazała PAP rzeczniczka policji w Nowym Targu.

Dyrektor nowotarskiego szpitala Marek Wierzba powiedział PAP, że mężczyzna cały czas jest w śpiączce.

“Były próby jego wybudzenia, ale nie powiodły się. Jest w stanie ciężkim, a rokowania są niepewne” – powiedział Wierzba i wyjaśnił, że szpital jest zobowiązany do powiadomienia policji o wypadku, jeżeli jest podejrzenie, że mogło dojść do przestępstwa, np. gdyby pacjent został ranny w wyniku użycia przemocy, a w tym przypadku nie było takiego zdarzenia.

Źródło: PAP Autor: Szymon Bafia
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij