kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

Szokujące okoliczności zabójstwa trzech noworodków. Zarzuty kazirodztwa wobec 54-letniego Piotra G.

Prokuratura postawiła trzy zarzuty zabójstwa i dwa kazirodztwa 54-letniemu Piotrowi G. po ujawnieniu szczątków trzech noworodków zakopanych w piwnicy domu w Czernikach na Kaszubach. Wcześniej jego córka, 20-letnia Paulina, usłyszała zarzuty dwóch zabójstw i kazirodztwa.

Prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku powiedział PAP w sobotę, że zatrzymany 54-latek usłyszał pięć zarzutów: trzy zabójstwa noworodków i dwa kazirodztwa.Zarzuty kazirodztwa dotyczą dwóch córek, z którymi miał współżyć mężczyzna. Wcześniej jego córka, 20-letnia Paulina, usłyszała trzy zarzuty: dwa dotyczące zabójstw noworodków i jeden kazirodztwa.

W piątek w piwnicy domu we wsi Czerniki na Kaszubach odkryto szczątki pierwszych dwóch noworodków. Trzecie szczątki policjanci wykopali w sobotę przed południem.

Na miejscu nadal trwają policyjne czynności. W związku ze zbrodnią policja zatrzymała 54-letniego Piotra G. i jego 20-letnią córkę. Oboje usłyszeli zarzuty w sobotę. “Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień podejrzanych” – powiedział PAP prokurator Duszyński.

W niedzielę zostanie przeprowadzona sekcja zwłok noworodków. Prokuratura też zdecyduje, czy wobec podejrzanych będzie kierować wnioski o tymczasowy areszt.

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Wójcik
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij