Najnowsze wiadomości z kraju

Szokujące nagranie znad Morskiego Oka. Woźnica pobił konia, który położył się na asfalcie

Fundacja Viva opublikowała szokujące nagranie ze szlaku na Morskie Oko. Widać na nim, jak woźnica uderza konia, który położył się na asfalcie.

Trasa do Morskiego Oka jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Zakopanego. Wielu turystów decyduje się na przejechanie jej ciągnionymi przez konie wozami. Organizacje prozwierzęce od lat alarmują, że wożące ich konie pracują w bardzo ciężkich warunkach i są źle traktowane przez fiakrów. W 2020 roku dwóch fiakrów zostało nawet skazanych za znęcanie się nad zwierzętami.

Fundacja Viva opublikowała na swoim Twitterze szokujące nagranie. Widać na nim, że jeden z ciągnących wóz z turystami koni położył się na asfalcie. Zwierzę wygląda na wycieńczone. Jeden z woźniców klęka przy nim i z całej siły bije go w głowę. Zwierzę po otrzymaniu ciosu wstaje z ziemi.

„Na tę chwilę nie wiemy nic więcej niż więcej poza tym, co na filmie. Koń prawdopobnie przewrócił się wczoraj” – napisała fundacja, prosząc o kontakt świadków zdarzenia. Portal zakopane.naszemiasto.pl poinformował, że szokujące zdarzenie miało miejsce w pobliżu Wodogrzmotów Mickiewicza. Policja nie otrzymała żadnego zgłoszenia. Koń miał zostać przebadany i wrócił do wożenia turystów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Krzysztof Dudzik CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

0 0

Pijany koczkodan uciekł z mieszkania i pokąsał pięć osób

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij