Najnowsze wiadomości ze świata

Szokujące nagranie. Wojskowy odrzutowiec rozbił się po kolizji z ptakiem

Do sieci trafiło szokujące nagranie. Widać na nim moment, w którym wojskowy odrzutowiec zderzył się z ptakiem, co doprowadziło do jego katastrofy.

Zderzenie miało miejsce rok temu, ale amerykańskie siły zbrojne dopiero teraz ujawniły zrobione w kokpicie nagranie. We wrześniu 2021 należący do marynarki odrzutowy samolot szkolny T-45C Goshawk wystartował do rutynowego lotu szkoleniowego. Wkrótce potem rozbił się o domy w teksańskim Lake Worth. Piloci zdążyli się katapultować, ale jeden z nich zaczepił o linię wysokiego napięcia i doznał poważnych obrażeń. Katastrofa uszkodziła też trzy domy, ale na szczęście nikt nie odniósł w nich poważnych obrażeń.

Dopiero na opublikowanym teraz nagraniu widać jak dramatyczna była sytuacja. Widać na nim moment, w którym ptak – najprawdopodobniej sęp – zderzył się w powietrzu z samolotem i został wessany przez wlot powietrza, uszkadzając jego silnik. W tym momencie w kokpicie słychać gwałtowną wymianę zdań między pilotami i wieżą. W momencie zdarzenia jego załoga była już na podejściu do lądowania w bazie w Forth Worth, ale po krótkiej chwili uznali, że nie uda im się tam dolecieć i muszą się katapultować. Wkrótce potem samolot roztrzaskał się o ziemię.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Usni, Sky News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij