Najnowsze wiadomości z kraju

Szokujące nagranie. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, potrącił trzech nastolatków

W Nowym Sączu doszło do wstrząsającego wypadku. Kierowca nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i uderzył w trzech nastolatków.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj ok. 18 30 na al. Piłsudskiego, na wysokości salonu Agata Meble. Na nagraniu, które trafiło do mediów społecznościowych widać, że jadący prawym pasem samochód zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, do którego zbliżało się trzech nastolatków. Nie zrobił tego jednak kierowca jadący w tym samym kierunku lewym pasem – i uderzył w znajdujących się już na przejściu chłopców.

Na nagraniu widać, że po wypadku wysiadł i udzielił im pomocy, podobnie jak przypadkowi świadkowie zdarzenia. Policja poinformowała, że ofiary – wszyscy trzej mieli po 18 lat – zostały przetransportowane do szpitala. Ich życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podkom. Barbara Szczerba z KWP w Krakowie poinformowała media, że według wstępnych ustaleń do wypadku doszło, bo kierowca jadącego lewym pasem samochodu nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, do czego od czerwca 2021 roku zobowiązują go przepisy. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali sądecka policja. Sprawca wypadku był trzeźwy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij