Najnowsze wiadomości ze świata

Szokujące nagranie. Eksplozja wyrzuciła w górę minibusy, niemal zmiażdżyły przechodnia

W Johannesburgu, największym mieście RPA, doszło do podziemnej eksplozji. Do mediów społecznościowych trafiło szokujące nagranie z monitoringu.

Zdarzenie miało miejsce w środę podczas godzin szczytu. W centralnej dzielnicy biznesowej doszło do potężnej podziemnej eksplozji. Według władz zniszczenia odnotowano na obszarze ok. pięciu przecznic. Wybuch uszkodził też 34 pojazdy.

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie z monitoringu pokazujące moment eksplozji. Widać na nim, jak zaparkowane przy ulicy minibusy – niezwykle popularny w RPA środek transportu – są wyrzucone w powietrze przez wybuch. Słysząc ją, stojący na ulicy mężczyzna, najprawdopodobniej uliczny handlarz lub taksówkarz, błyskawicznie odskakuje. Ułamek sekundy później wyrzucony w powietrze minibus uderza w miejsce, w którym stał.

Niestety nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Inny mężczyzna zginął, gdy został przygnieciony przez samochód. 48 osób odniosło też rany, z czego 12 nadal znajduje się w szpitalach. Przyczyny eksplozji na razie nie są znane. Policja początkowo podejrzewała wybuch gazu, ale operator, do którego należą znajdujące się w okolicy rury, twierdzi, że to nie one były powodem.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij