Najnowsze wiadomości ze świata

Szokujące doniesienia o Billu Gatesie. Czy to był powód jego rozwodu?

Wyszło na jaw, że Bill Gates miał romans z pracownicą Microsoftu i być może przez niego odszedł z firmy. Po latach jego kochanka chciała, żeby jego żona się o tym dowiedziała.

Jak informował jakiś czas temu portal Stefczyk.info Bill i Melinda Gates starali się zakończyć swoje 27-letnie małżeństwo w tak zgodny sposób jak to tylko możliwe. Bali się bowiem zainteresowania mediów, które mogłoby utrudnić im spełnienie ich największego marzenia – zdobycia pokojowej nagrody Nobla. Wydaje się jednak, że ich plan nie wypalił – zainteresowanie wokół tej sprawy jest tak duże, że praktycznie codziennie wychodzą na jaw nowe fakty.

Teraz dziennikarze odkryli, że Gates dwadzieścia lat temu miał mieć romans ze swoją pracownicą, zatrudnioną w Microsofcie na stanowisku inżyniera. W 2019 roku jego była kochanka napisała list do rady nadzorczej Microsoftu w którym opisała szczegóły ich romansu. Miała również poprosić w tym liście o to, żeby pokazano go jego żonie Melindzie, ale na razie nie jest jasne `czy faktycznie tak się stało.

Pod koniec 2019 roku rada nadzorcza zdecydowała się na rozpoczęcie śledztwa w sprawie tego romansu – amerykańskie korporacje bardzo poważnie traktują związki między szefami i pracownikami gdyż te mogą prowadzić do ogromnych odszkodowań. Jak informuje Wall Street Journal w trakcie tego śledztwa niektórzy członkowie rady uznali, że Gates w takie sytuacji powinien podać się do dymisji. 13 marca zeszłego roku Microsoft zapowiedział, że Gates zrezygnuje ze swojej pozycji w radzie. Tego samego dnia Gates zrezygnował ze stanowiska w radzie Berkshire Hathaway, którą prowadził jego przyjaciel Warren Buffet. Oficjalnym powodem było to, że chciał poświęcić więcej czasu na działalność dobroczynną, walkę z globalnym ociepleniem itp.

Rzecznik prasowy Microsoftu przyznał WSJ, że w drugiej połowie 2019 zaczęli się martwić tym, że Gates zaczął seksualny związek ze swoją podwładną. Przyznał również, że prowadzono w ten sposób śledztwo. Rzecznik prasowa Gatesa stwierdziła natomiast, że faktycznie 20 lat wcześniej miał taki romans, ale ten zakończył się w zgodzie i nie był powodem jego odejścia z Microsoftu. Zwróciła uwagę, że to nie było wcale takie niespodziewane bo już lata wcześniej mówił, że chciałby mieć więcej czasu na działalność dobroczynną.

The Times z kolei dotarł do dwóch kobiet – jednej, która była pracownicą Microsoftu i jednej, która była pracownicą jego fundacji – które Gates miał podrywać. W wypadku tej pierwszej w 2006 roku, po obejrzeniu jej prezentacji, zaprosił ją na randkę. W zaproszeniu napisał, że jeśli to zaproszenie sprawi, że poczuje się niekomfortowo, to może udawać, że nigdy nie zostało złożone. Kobieta postanowiła skorzystać z tej rady i uznała sprawę za niebyłą. Drugą kobietę Gates zaprosił na kolację kilka lat później, kiedy oboje byli na wyjeździe służbowym w Nowym Jorku. Miała poczuć się niekomfortowo, ale obróciła całą sprawę w żart i ostatecznie do niczego nie doszło. Obydwie kobiety zgodnie twierdzą, że nigdy nie miały żadnych kłopotów zawodowych przez to, że nie skorzystały z zaproszeń.

Najpoważniejsze zarzuty wobec Gatesa ujawnił jednak lewicowy portal Daily Beast. W 2019 roku media odkryły, że Gates jest znajomym Jeffreya Epsteina, słynnego finansisty-pedofila. Gates miał go poznać w 2011 roku, trzy lata po tym, kiedy przyznał się przed sądem do korzystania z usług nieletniej prostytutki i spędził za to rok w więzieniu. W odpowiedzi na te rewelacje Gates powiedział New York Timesowi, że nie była to bliska znajomość, a jej powodem było to, że wspólni znajomi doradzili mu, że jeśli chce pozyskać dotacje na swoją działalność charytatywną, to kontakty Epsteina mogą mu w tym bardzo pomóc.

DB ujawnił jednak, że ich znajomość była znacznie bliższa niż przyznawał. W latach 2011-2014 Gates miał wielokrotnie gościć w jego luksusowej nowojorskiej posiadłości. Po ich pierwszym spotkaniu miał wysłać kolegom maila w którym stwierdził, że „jego styl życia jest zupełnie inny i trochę intrygujący, ale chyba nie dla mnie”. Obaj panowie mieli dyskutować o finansach i działalności dobroczynnej oraz plotkować, Gates miał również żalić mu się na to, że jego małżeństwo z Melindą jest toksyczne. Tej z kolei bardzo nie pasowały kontakty jej męża ze skazanym za pedofilię. We wrześniu 2013 roku towarzyszyła mężowi w wizycie w jego posiadłości. Sama wizyta miała być bardzo niezręczna, a wkrótce po niej Gates zaczął zrywać tę znajomość. DB ujawniła również, że Melinda zaczęła się konsultować z prawnikami rozwodowymi w 2019, w tym samym miesiącu, w którym New York Times ujawnił znajomość Gatesa i Epsteina. Na razie nie wiadomo jednak, czy te dwa fakty mają ze sobą związek.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Mail Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij