Najnowsze wiadomości z kraju

Szokujące bestialstwo dwóch nastolatków. “Grali” w piłkę jeżem

Dwóch 14-latków z Brodnicy (Kujawsko-Pomorskie) “grało” jeżem w piłkę, a następnie zabiło zwierzę. Odpowiedzą za to przed sądem dla nieletnich.

Brodnicka policja poinformowała, że zidentyfikowano 14-latków, którzy dopuścili się tego czynu 7 września na ul. Jana Pawła II. Pomógł w tym m.in. monitoring.

“Policjanci z Brodnicy 7 września otrzymali zgłoszenie od zbulwersowanego mieszkańca miasta, że ktoś dzień wcześniej uśmiercił jeża na ul. Jana Pawła II. Kryminalni z brodnickiej komendy zabezpieczyli monitoring oraz przesłuchali świadków. Rzeczywiście kamery zarejestrowały dwóch chłopców, którzy +grali+ jeżem w piłkę, a następnie go uśmiercili” – informuje KPP w Brodnicy.

Funkcjonariusze skojarzyli 14-latków z innego nagrania z monitoringu. “Kilka dni wcześniej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy, dwaj nieznani wówczas funkcjonariuszom chłopcy, podpalili przenośną toaletę zewnętrzną” – informuje policja.

Nastolatkowie zostali wezwani z opiekunami prawnymi do komendy, a tam złożyli wyjaśnienia.

“Zgromadzone przez policjantów materiały dowodowe tych spraw trafią teraz do sądu dla nieletnich. To tam obaj nieletni tłumaczyć się będą z tych godnych potępienia zachowań” – podaje KPP w Brodnicy.

Źródło: PAP Autor: Tomasz Więcławski
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij