Najnowsze wiadomości ze świata

Szokująca wpadka Bidena. Zapomniał gdzie zmarł jego syn

Joe Biden zaliczył kolejną szokującą wpadkę. Stwierdził, że jego syn Beau zginął w Iraku.

W środę Biden udał się do Kolorado, gdzie odwiedził Camp Hale – założony w 1942 roku obóz treningowy, w którym szkolono żołnierzy przyszłej elitarnej 10. Dywizji Górskiej. Władze Kolorado starały się o uznanie go za pomnik narodowy, ale odpowiednia ustawa utknęła w Kongresie. Biden użył więc swoich uprawnień i sam ogłosił nadanie mu chronionego statusu pomnika narodowego.

Podczas swojego przemówienia Biden zaliczył poważną wpadkę. Powiedział, że jego syn zginął w Iraku. „Mówię to jako ojciec mężczyzny, który dostał Brązową Gwazdę <medal nadawany za odwagę w obliczu wroga>, medal za wybitną służbę, i który stracił życie w Iraku” – powiedział prezydent.

https://twitter.com/Breaking911/status/1580416659587670017?s=20&t=_2pfOTmIOyJaWrblkkdYvg

Problem w tym, że to nieprawda. Jego syn Beau był od 2003 roku członkiem Gwardii Narodowej Delaware, w której służył jako prawnik wojskowy. Do Iraku został wysłany w 2008 roku i spędził w nim rok, z czego siedem miesięcy przebywał w strefie walk. W 2010 roku zaczął się żalić na bóle głowy i trafił do szpitala. W 2013 roku zdiagnozowano u niego agresywnego raka mózgu. Terapia nie przyniosła skutku, a syn Bidena zmarł w 2015 roku, w wieku 46 lat.

Być może ze strony Bidena była to jednak nie wpadka, a skrót myślowy. Prezydent USA jest bowiem przekonany, że to właśnie służba w Iraku doprowadziła do jego raka. Jego zdaniem zawiniły tzw. burn pits, jak nazywa się fragment bazy wojskowej, w której żołnierze palą śmieci. Tysiące weteranów żaliło się, że wdychanie dymu z nich zrujnowało ich zdrowie – Biden był przekonany, że to właśnie to spowodowało u jego syna raka, ale przyznawał, że nie ma na to dowodów. Obecnie ta praktyka jest nadal stosowana przez amerykańskie siły zbrojne, ale tylko w sytuacjach, w których nie ma innego wyjścia. Niedawno Biden podpisał też specjalną ustawę, która pomoże ofiarom tej praktyki.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij