Publicystyka

Szokująca teoria Magdaleny Środy: “Jezus był queer”

Magdalena Środa na łamach “Wysokich Obcasów” opublikowała szokujący tekst, który zatytułowała: “Jezus był queer, a Maryja była jego matką”. Feministka stwierdziła też, że gdyby Jezus Chrystus pojawił się we współczesnej Warszawie, to może zostałby “motocyklistą, gejem lub internetowym wirusem”.

Środa w swoim artykule odniosła się do niedawnego procesu przed Sądem Rejonowym w Płocku, gdzie aktywistki LGBT zostały oskarżone o obrazę uczuć religijnych – kobiety rozlepiały w okolicy jednego z kościołów naklejki z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, której aureola została oprawiona w tęczę środowisk homoseksualnych. Jak się można było spodziewać znana feministka stanęła w ich obronie. Co więcej zaczęła nawet sugerować, że gdyby Jezus Chrystus żył w obecnych czasach, to sam stanąłby po stronie LGBT.

Według wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego gdyby Mesjasz pojawił się w Warszawie w 2021 roku, to nie mógłby głosić Dobrej Nowiny “odziany w zgrzebne szaty i jadąc na osiołku w towarzystwie włóczęgów”, gdyż, jej zdanie, nie zostałoby to zaakceptowane przez współczesnych hierarchów kościelnych. I choć przyznaje, że ciężko jej ocenić “jaką tożsamość i styl życia” obrałby dzisiaj Jezus, to jednak jest zdania, iż mógłby zostać “motocyklistą, gejem lub internetowym wirusem, który infekuje komputery potrzebą miłości”.

W swoim nauczaniu Jezus nie potępiał ciała ani żadnej z form seksualności, nie pochwalał heteroseksualnej rodziny, celibatu, czystości, płodności i niewolnictwa kobiet – przekonuje Środa, która uważa, że Jezus “włóczył się w towarzystwie samych mężczyzn”.

W dalszej części przekonuje, iż jeszcze trudniej byłoby się dostosować Maryi do współczesnych czasów. Winna ma być “2000-letnia kultura patriarchatu”, która “zakonserwowała jej wizerunek jako tradycyjnej żony i matki: posłusznej, milczącej, pełnej miłości i poświęcenia, aseksualnej, bez praw i roszczeń”.

-Nie ma według mnie bardziej aktualnego wizerunku Matki Boskiej niż ten, który pochyla się nad uchodźcami i osobami o potępianej tożsamości seksualnej, nad osobami queer – napisała feministka, która tym broniła wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij