Najnowsze wiadomości ze świata

Szokująca “szczerość” wiceszefowej KE: jeśli damy pieniądze Kaczyńskiemu…

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova w rozmowie z Bloombergiem podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat sytuacji na Węgrzech. W wywiadzie nie zabrakło szokujących stwierdzeń dotyczących kwestii przekazania unijnych środków Polsce. Wszystko przez… Jarosława Kaczyńskiego oraz niedaleką perspektywę wyborów w Polsce.

“Jeśli damy pieniądze Kaczyńskiemu, wygra wybory z uśmiechem. Jeśli nie damy pieniędzy Kaczyńskiemu, wygra wybory obwiniając Brukselę” – cytuje Jourovą “Rzeczpospolita”.

Wiceszefowa KE zastrzega, że chciałaby, by Polska “znów była wielka”, a do tego potrzebuje unijnych środków. Jednocześnie oceniła, że wycofanie się ze zmian w zakresie sądownictwa jest dla Polski imperatywem “geopolitycznym i nawet moralnym” – czytamy w artykule “Rzeczpospolitej”.

Na temat niezależności sądownictwa w Polsce Jourova rozmawiała w listopadzie z polskim ministrem do spraw Unii Europejskiej Szymonem Szynkowskim vel Sękiem. “Kamienie milowe, uzgodnione z rządem Polski, muszą zostać w pełni zrealizowane. Jesteśmy gotowi wesprzeć starania Polski, aby to osiągnąć” – napisała wówczas na Twitterze.

Źródło: Stefczyk.info/na podst. Rzeczpospolita, PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij