Najnowsze wiadomości ze świata

Szok! Niemiecki poseł stwierdził, że masakra w Buczy to było oszustwo

Rosyjska zbrodnia w Buczy wstrząsnęła całym światem. Niemiecki poseł Dieter Dehm stwierdził, że została sfingowana.

Dehm jest obecnie członkiem lewicowej partii Die Linke, z ramienia której był posłem w latach 2005-2021. Z zawodu jest również muzykiem i organizatorem muzycznym, najbardziej znanym z imprezy Rock Przeciwko Prawicy. Na początku lat 70tych został zrekrutowany przez wschodnioniemiecką Stasi. Donosił im na dysydentów z NRD i zachodnioniemieckich artystów. W 2016 roku wyszło też na jaw, że pracował dla Christiana Klara, byłego członka lewackiej organizacji terrorystycznej Frakcja Armii Czerwonej.

Polityk udzielił niedawno wywiadu portalowi InfraRot, w którym poruszył temat masakry w Buczy. Stwierdził w nim, że o ile faktycznie doszło tam do masakry, o tyle jej powody były zupełnie inne, niż się oficjalnie podaje – czym zasugerował, że stoją za nią Ukraińcy.

Przypomnijmy. Podkijowska Bucza była okupowana przez Rosjan od końca lutego do początku kwietnia. Po ich ucieczce w mieście odkryto zwłoki ponad 450 osób, w tym 9 dzieci. Wiele z nich to ofiary masowych egzekucji, liczne ciała nosiły też ślady tortur. Rosjanie dopuścili się tam również masowych gwałtów, w tym na dzieciach. Kreml nie przyznaje się do winy, mimo licznych dowodów i zeznań świadków.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Ukrinform, CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij