Najnowsze wiadomości ze świata

Szkoła nakarmiła uczniów robakami w ramach lekcji o globalnym ociepleniu

Nauczycielka kazała uczniom napisać esej o globalnym ociepleniu. Mogli dostać dodatkowe punkty, jeśli na lekcji zjedzą owady.

Zdarzenie miało miejsce w jednej ze szkół okręgu szkolnego Nebo w Utah. Nauczycielka języka angielskiego Kim Cutler kazała napisać uczniom szóstej klasy esej, którego tezą było to, że emisje metanu przez krowy niszczą warstwę ozonową, więc ludzkość powinna się ich pozbyć, a zamiast tego powinna jeść owady. Uczniowie mieli w swoim eseju znaleźć argumenty za tą teorią, ale nie wolno było im się z nią nie zgodzić.

Matka jednej z uczennic, Amanda Wright, przekazała telewizji Fox News nagranie, które wykonała na lekcji jej córka. Kiedy dziewczynka zapytała nauczycielkę o to, dlaczego nie może wyrazić swojego zdania zamiast szukać argumentów na poparcie jej opinii, usłyszała, że i tak nie znajdzie żadnych argumentów na jego poparcie. „To nieco dziwne, że dałam wam temat, w którym jest tylko jedna dobra odpowiedź. Nie chcemy jeść owadów i jest to obrzydliwe. Ale czy powinniśmy jeść owady? Tak, bo zabijamy świat przez hodowanie krów i zwierząt. Więc, musimy pozbyć się krów, ale też zbalansować diety, żeby zbyt dużo naszej ziemi nie było używane do hodowli krów, bo to zabija warstwę ozonową” – powiedziała dodając, że „jest tylko jedna dobra odpowiedź na ten esej. I jest nią to, że Amerykanie powinni jeść owady. Każdy na świecie je je, to dobre dla środowiska, i jest po prostu tylko jedna dobra odpowiedź”.

Nauczycielka postanowiła zademonstrować ją w praktyce i zaczęła częstować uczniów owadami, a ci, którzy się na to skusili, otrzymali dodatkowe punkty przy ocenie ich eseju. Szkoła na swojej stronie napisała, że jej akcja została przyjęta przez uczniów z aprobatą i podziękowała za jej zorganizowanie. Dodali, że owady zostały zakupione we właściwym sklepie i ich konsumpcja była bezpieczna.

Wright to nie przekonało i zażądała spotkania z nauczycielką, które również nagrała. Cutler powiedziała jej, że celem tego zadania było znalezienie argumentów na poparcie tezy, a teza, że powinniśmy jeść robaki, jest jej zdaniem prawdziwa. Przyznała, że nie przyszło jej do głowy, że ktoś może się poczuć tym oburzony. Przeprosiła i przyznała, że informację o konieczności jedzenia owadów otrzymała na jednym ze szkoleń nauczycielskich.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij