Najnowsze wiadomości ze świata

Sześciolatek postrzelił nauczycielkę. Jego matka usłyszała zarzuty

W styczniu głośno zrobiło się o sześciolatku, który postrzelił na lekcji nauczycielkę. Ława przysięgłych zdecydowała, że w związku z tym jego matka usłyszy zarzuty.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Newport News w Wirginii. 6 stycznia sześcioletni uczeń pierwszej klasy wyciągnął na lekcji pistolet i postrzelił nauczycielkę Abigail Zwerner, zadając jej poważne rany. Kobieta przeżyła, ale musiała przejść cztery operacje. Później twierdziła, że nauczyciele wielokrotnie ostrzegały władze szkoły przed agresywnym zachowaniem tego ucznia, ale zostali zignorowani. W dniu, w którym doszło do strzelaniny, mieli je ostrzec, że może mieć przy sobie broń, ale nikt tego nie sprawdził. Zwerner w związku z tym pozwała szkołę do sądu i domaga się 40 milionów dolarów odszkodowania.

Zdarzenie postawiło poważny problem przed prawnikami. Nikt nie wiedział, czy tak młodemu dziecku w ogóle można postawić zarzuty w tak poważnej sprawie. Ostatecznie zdecydowano, że z racji wieku nie stanie przed sądem. W poniedziałek ława przysięgłych zdecydowała jednak, że postawi zarzuty jego matce.

Prokurator Newport News Howard Gwynn powiedział mediom, że jego matka usłyszy dwa zarzuty. Pierwszym z nich jest zarzut zaniedbania dziecka, klasyfikowany jako przestępstwo. Drugim jest zarzut pozostawienia bez nadzoru załadowanej broni, sklasyfikowany jako wykroczenie. Prawnicy rodziny chłopca powiedzieli, że jego rodzice dbają o bezpieczeństwo broni palnej. Ujawnili też, że chłopiec wcześniej leczył się psychiatrycznie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij