Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Premier Morawiecki i minister Szefernaker zapowiadają wsparcie dla gmin popegeerowskich. “To historyczny program dla tych ziem”

– Wsparcie gmin poPGRowskich to pierwszy, historyczny program dla tych ziem – powiedział w środę wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Jego zdaniem jest to upomnienie się o godność mieszkańców najbiedniejszych terenów.

W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozpoczęcie programu wsparcia dla gmin popegeerowskich 250 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wiceminister Szefernaker podczas konferencji prasowej powiedział, że jest to pierwszy program wprost skierowany do mieszkańców terenów popegeerowskich. “Jest to historyczny program dla tych ziem. Uważam, że jest to kropla w morzu potrzeb tych terenów, ale jest to pierwszy krok w historii III RP, taki rządowy program wsparcia tych terenów” – zaznaczył Szefernaker.Jego zdaniem wsparcie dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y to kwestia upomnienia się o godność mieszkańców tych terenów.https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1344257454775955458

Wiceminister poinformował, że nabór wniosków na inwestycje w gminach, w których niegdyś funkcjonowały PGR-y rozpocznie się 4 stycznia, a zakończy 12 lutego. Zwrócił uwagę, że wszystkie takie gminy mogą wnioskować o inwestycje do 5 mln zł.

Polityk powiedział przy tym, że rząd PiS “jako pierwszy upomina się o godność mieszkańców terenów popegeerowskich, jako pierwszy realizuje program skierowany do tych terenów”. Wyraził przekonanie, że jest to pierwszy, ale nie ostatni krok w walce z nierównością, która miała miejsce w latach 90-tych.

Źródło: PAP Autor: Mateusz Mikowski, Rafał Białkowski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij