Szef Sztabu Generalnego podał się do dymisji Najnowsze wiadomości z kraju

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego podał się do dymisji

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego podał się do dymisji. Informacje od rana pojawiające się w serwisach społecznościowych potwierdziła rzecznik Sztabu Generalnego płk. Joanna Klejszmit.

– Potwierdzam, że gen. Rajmund Andrzejczak zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego – poinformowała PAP we wtorek rzecznik Sztabu Generalnego płk. Joanna Klejszmit. Pułkownik poinformowała, że szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego podał się do dymisji

“Potwierdzam, że gen. Rajmund Andrzejczak zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska szefa Sztabu Generalnego” – powiedziała Klejszmit. Podkreśliła, że gen. Andrzejczak, jak każdy żołnierz, ma prawo do rezygnacji ze stanowiska służbowego bez podania powodu takiej decyzji.

Kim jest generał Rajmund Andrzejczak?

Gen. Rajmund Andrzejczak pełni funkcję szefa Sztabu Generalnego WP od 2018 roku. Wtedy też postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy został wskazany jako osoba przewidziana do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych, wyznaczanego na czas wojny. Wcześniej dowodził m.in. 16. Dywizją Zmechanizowaną. Brał udział w misjach w Iraku i Afganistanie.

O dymisji generała z funkcji Szefa Sztabu Generalnego jako pierwsza poinformowała Rzeczpospolita

Według gazety oprócz gen. Rajmunda Andrzejczaka dymisję złożył gen. Tomasz Piotrowski Dowódca Operacyjny. Jak dotąd nie podano powodów rezygnacji generałów.

Opozycja już zaciera ręce?

Opozycyjne konta od samego początku starają się budować atmosferę grozy. Tymczasem wciąż czekamy na oficjalny komunikat MON. Warto powstrzymać się od wyciągania pochopnych wniosków.

Jako człowiek, któremu leży na sercu bezpieczeństwo RP, jak pewnie wielu z Państwa, proszę o powściągnięcie emocji i nieuleganie dezinformacji w temacie dymisji generałów Andrzejczaka i Piotrowskiego. Dopóki nie poznamy stanowiska @MON_GOV_PL i uzasadnienia decyzji obu generałów, każdy komentarz w tym temacie to wyłącznie spekulacje.
Za trzy dni wybory. Nie takie rzeczy jeszcze możemy ujrzeć. Apeluję o spokój.#MuremZaPolskimMundurem 🇵🇱 – czytamy na popularnym koncie na portalu X (dawniej Twitter) prowadzonym przez byłego żołnierza.

https://twitter.com/ostatnia_misja/status/1711648365153263736

Można spodziewać się, że oficjalne przyczyny dymisji poznamy w ciągu najbliższych godzin.

Czytaj także:

ŻEBY UTRZYMAĆ POKÓJ, WOJSKO MUSI BYĆ SILNE

 

Źródło: PAP, stefczyk.info Autor: Daria Al Shehabi, Mikołaj Małecki, pf
Fot. PAP/Jakub Kamiñski

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij