Najnowsze wiadomości z kraju

Szef Pentagonu rozmawiał z ministrem Błaszczakiem o naruszeniu polskiej przestrzeni powietrznej

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin wyraził poparcie dla odpowiedzi władz Polski na naruszenie przestrzeni powietrznej kraju przez białoruskie śmigłowce – poinformował w piątek Pentagon w komunikacie z rozmowy telefonicznej Austina z ministrem obrony narodowej RP Mariuszem Błaszczakiem. Szefowie resortów obrony omówili też sprawę obecności na Białorusi najemników z rosyjskiej Grupy Wagnera.

“Sekretarz Austin podkreślił wsparcie USA dla polskiej odpowiedzi na wtargnięcie białoruskich statków powietrznych w przestrzeń powietrzną Polski. Przywódcy omówili też nową obecność Grupy Wagnera na Białorusi i razem zobowiązali się blisko obserwować sytuację” – napisał rzecznik Pentagonu generał Pat Ryder.

Jak dodał, Austin podziękować Błaszczakowi za pomoc Ukrainie, a obaj mieli potwierdzić wagę dalszego wsparcia wojskowego dla Ukraińców odpierających rosyjską inwazję.

Rozmowa Austina i szefa MON była pierwszym kontaktem między władzami USA i Polski na wysokim szczeblu od naruszenia 1 sierpnia polskiej przestrzeni powietrznej przez białoruskie śmigłowce.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/Michał Zieliński

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij