Kłopoty Palikota dotyczą ogromnych długów jego firm. Biznesmen odpowiada dłużynikom i prosi wierzycieli o... "mniej pisowskiego myślenia". Najnowsze wiadomości z kraju

Szczuli i pluli na Kościół, teraz odchodzą w zapomnieniu. To koniec partii Palikota.

Twój Ruch, który jeszcze kilka lat temu miał niemal 40 posłów i narzucał ton debacie politycznej, zdecydował o samorozwiązaniu i ulegnie delegalizacji – informuje we wtorek “Rzeczpospolita”.

Jak dowiedziała się “Rzeczpospolita”, TR zostanie usunięty z rejestru partii politycznych, bo nie złożył sprawozdania finansowego za 2022 rok.

W takim przypadku, jak podkreśla gazeta, przepisy są bardzo surowe, ale też jednoznaczne: przewidują, że “Państwowa Komisja Wyborcza występuje do sądu z wnioskiem o wykreślenie wpisu tej partii z ewidencji”, a sąd “po przeprowadzeniu rozprawy wydaje postanowienie o wykreśleniu wpisu partii politycznej z ewidencji”.

“Taki błąd co roku popełnia część partii. Np. w ubiegłym roku sprawozdania nie złożyła partia Pawła Kukiza K’15, w związku z czym została w styczniu wykreślona z rejestru (rockman założył już nową partię KUKIZ15). Jak informuje nas Państwowa Komisja Wyborcza w tym roku obowiązku nie dopilnowało siedem partii, z czego większość kanapowych. Chodzi m.in. o Wspólnie dla Zdrowia Włodzimierza Bodnara, lekarza, który zyskał rozgłos w pandemii Covid-19, lecząc amantadyną, czy założone przez kabaret Malina ugrupowanie Z Miłości do Koryta. Z bardziej znanych partii sprawozdania nie złożył tylko Twój Ruch” – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

Według współprzewodniczącej partii Marzenny Karkoszki to świadoma decyzja. “W styczniu podjęliśmy decyzję o samorozwiązaniu partii. Po odejściu Janusza trudno było odbudować markę partii, bo czy komuś się to podoba czy nie, Palikot był najbardziej rozpoznawalnym brandem politycznym w Polsce” – wyjaśnia w rozmowie z gazetą Karkoszka.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij