Najnowsze wiadomości z kraju

Szczere wyznanie premiera i… “romantyczna playlista filmów”

Politycy także oglądają filmy o miłości. Postanowiłem przygotować romantyczną playlistę. Liczę na to, że zainspiruję choć część z Państwa do zaplanowania miłych wieczorów z filmami, które zbliżą was z ludźmi, których kochacie – powiedział premier Morawiecki w podcaście poświęconym romantycznym komediom.

“Wybieram się właśnie na konferencję w Monachium, a to bardzo ważne wydarzenie, szczególnie w kontekście europejskiego bezpieczeństwa. Powiem o tym więcej w następnym podcaście. W podcastach bardzo mocno koncentruję się na tematach politycznych. Moja żona i kilka innych osób prosiło mnie, abym od czasu do czasu powiedział też o innych sprawach. Kilka dni temu obchodziliśmy Walentynki. Odpocznijmy, choć na chwilę, od wielkiej polityki i zajmijmy się czymś równie ważnym, jeśli nie ważniejszym, a mianowicie miłością. Politycy, tak jak wszyscy ludzie, kochają, rozmawiają i czytają o miłości. Znakiem czasów jest to, że oglądają także filmy o miłości. Dlatego postanowiłem przygotować romantyczną playlistę na najbliższe wolne wieczory” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym w sobotę kolejnym odcinku swojego podcastu.

“Pierwsze miejsce na mojej tegorocznej topliście komedii romantycznych jest film +Love Actually+, znany u nas pod tytułem +To właśnie miłość+. Bardzo lubię tą wielowątkową historię pokazującą najróżniejsze oblicza miłości, jej słodko-gorzki charakter i różne niuanse.

Momentami jest przezabawna, momentami – wzruszająca, a jako całość sprawia, że myślę o świecie z większym optymizmem” – ocenił polityk.

“Najwyższy czas obejrzeć +Pamiętnik+. Gra w nim Ryan Goslin, jeden z moich ulubionych aktorów. Scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej powieści o tym samym tytule, napisanej przez Nicolasa Sparksa. Ten znowu skojarzył mi się z filmem, który powstał na podstawie innej jego książki, czyli “Liście w butelce”. „Jeśli +Pamiętnik+ będzie choć w połowie tak poruszający, to z pewnością zadomowi się na naszej liście miłosnych historii filmowych” – podkreślił premier.

“+Żelazna+ pozycja na liście to nieśmiertelna ekranizacja powieści Jane Austen czyli +Duma i uprzedzenie+. Tym razem postawiłem na wersję z Keirą Knightley w roli Elizabeth Benett” – wskazał.

“Topową piątkę dopełni +Czas na miłość+, w oryginale noszący tytuł +About Time+. Zaintrygowała mnie koncepcja podróży w czasie oraz to, że główny bohater zamierza uczynić świat lepszym, znajdując sobie dziewczynę. Podoba mi się ta refleksja. Ludzie, których kochamy i którzy nas kochają czynią nas przecież lepszymi” – zauważył szef rządu.

“Liczę na to, że zainspiruję choć część z Państwa do zaplanowania miłych wieczorów z filmami, które zbliżą was z ludźmi, których kochacie” – dodał.

Źródło: PAP Autor: Maciej Replewicz
Fot. EPA/ANNA SZILAGYI

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij