Najnowsze wiadomości z kraju

Szczera wypowiedź Tomczyka: “Nie myślimy o niczym innym, niż obalenie rządu”

Cezary Tomczyk udzielił wywiadu dla Radia Zet, gdzie odsłonił kulisy rozmów z Jarosławem Gowin, do których doszło rok temu podczas wyborów prezydenckich. Stwierdził również szczerze, iż jego ugrupowanie nie myśli o niczym innym, niż o obaleniu rządu.

Żeby było jasne, my ten rząd prędzej czy później obalimy. Nikt z nas nie myśli o niczym innym w pierwszym kroku, jak obalenie tego rządu – powiedział poseł.

Przewodniczący klubu PO wskazał odsunięcie PiS od władzy jako główny postulat jego partii. Dopiero w dalszej kolejności jego formacja myśli nad konkretnymi propozycjami programowymi dla Polski – jednak w tym przypadku Tomczyk używał jedynie ogólników, zgodnie z którymi Koalicja Obywatelska chce uczynić nasz kraj “bardziej zachodnim, europejskim i tolerancyjnym”.

Polityk odniósł się także do ubiegłego roku, kiedy ugrupowanie rządowe chciało przeprowadzić wybory prezydenckie w formie korespondencyjnej. Tomczyk stwierdził, iż liderzy PO rozmawiali wówczas z Jarosławem Gowinem “po to, aby PiS osłabić, a nie po to, aby PiS wzmocnić”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Radio Zet Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij