Najnowsze wiadomości z kraju

Szczepionki spadną z samolotu. RCB wydało ostrzeżenia

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia dla mieszkańców województwa mazowieckiego. Ma to związek z rozmieszczeniem szczepionek przeciw wściekliźnie dla lisów. Kontaktu z preparatem powinni unikać zarówno ludzie, jak i domowe zwierzęta.

Działania koordynowane przez mazowieckiego wojewódzkiego lekarza weterynarii rozpoczną się w sobotę 9 września. Według komunikatu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa potrwają one do 20 września. W ich trakcie na terenie województwa mazowieckiego zostaną rozmieszczone szczepionki przeciw wściekliźnie dla lisów.

Preparaty będą rozmieszczane ręcznie oraz zrzucane z samolotów. Trafią do lasów, na pola oraz łąki. Urzędnicy zapewniają, że szczepionki umieszczone w brunatno-zielonej przynęcie w kształcie krążka nie znajdą się w zbiornikach wodnych, na drogach i terenach zabudowanych.

Warszawski ratusz ostrzega, że przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionek, mieszkańcy powinni zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt. W przypadku kontaktu z preparatem, pupil powinien zostać przebadany przez weterynarza. Z kolei osoba dotykająca szczepionki dla lisów, powinna zgłosić się do lekarza.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij