Najnowsze wiadomości z kraju

Szczepionki będą bezpłatne tylko do końca września? Precyzyjne stanowisko szefa resortu zdrowia

– Tylko do końca września jest gwarancja, że szczepienie przeciw COVID-19 będzie nieodpłatne – powiedział na porannej konferencji prasowej Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia dodał tez, że istnieje prawdopodobieństwo, że czwarta fala pandemii pojawi się w drugiej połowie sierpnia. 

Dzień wcześniej MZ poinformowało, że wśród rządzących trwa dyskusja o ewentualnym wprowadzeniu “odpłatności za szczepienie” na koronawirusa, czyli wprowadzenia go w “normalny system refundacyjny”.

Jednocześnie prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej przy premierze stwierdziła, że szczepionka przeciw COVID-19 “na pewno będzie darmowa, bo tak stanowi umową unijna w tej sprawie”.

– Możliwe jest natomiast wprowadzenie odpłatności za usługę, za wizytę lekarską czy samą czynność szczepienia. Rozmawiamy o tym, szukając pomysłów na przekonanie osób, które dalej nie chcą się szczepić – mówiła Marczyńska.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij