Najnowsze wiadomości ze świata

Szajka żołnierzy okradała własną jednostkę. Sprzętem wojskowym handlowali w internecie

Ukraińscy funkcjonariusze rozbili szajkę z Kamieńca Podolskiego, której członkowie kradli wyposażenie Sił Zbrojnych Ukrainy. Sprzęt pochodzący z magazynów wojskowych sprzedawali w internecie.

Kilka dni temu funkcjonariusze Państwowego Biura Śledczego (DBR) oraz Departamentu Cyberpolicji Narodowej Ukrainy dokonali 15 przeszukań w miejscach, gdzie miały znajdować się kradzione towary. W toku działań zabezpieczono tysiące jednostek sprzętu wojskowego.

To właśnie funkcjonariusze DBR oraz policji rozbili grupę, która kradła sprzęt wojskowy Sił Zbrojnych Ukrainy. Śledztwo wykazało, że szajka sprzedawała w internecie sprzęt pochodzący z magazynów wojskowych. Mowa m.in. o bieliźnie termicznej, mundurach wojskowych, saperkach, kolbach wojskowych czy też butach wojskowych. Wszelkie wątpliwości dotyczące pochodzenia sprzedawanego przez nich sprzętów rozwiał napis na ich etykietach: „Własność Sił Zbrojnych Ukrainy. Nie na sprzedaż”.

Odpowiedzialni za kradzież i sprzedaż wyposażenia wojskowego byli dwaj żołnierze oraz trzej cywile. Przyjmowali oni także zamówienia na konkretne sprzęty. Wojskowi wynosili je z magazynów i przekazywali kolegom, którzy zajmowali się ich sprzedażom. Zarobione pieniądze dzielili po równo na wszystkich członków grupy.

Za „kradzież i sprzeniewierzenie mienia wojskowego popełnione w stanie wojennym” zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij