Najnowsze wiadomości z kraju

Syn Mariana Banasia wystartuje w wyborach do Sejmu. Wiadomo z czyjej listy

Jakub Banaś wystartuje w najbliższych wyborach do Sejmu. Syn prezesa Najwyższej Izby Kontroli dostał miejsce na liście Konfederacji, o czym mówił prezes ugrupowania Sławomir Mentzen.

W środę przed siedzibą Najwyższej Izby Kontroli odbyła się konferencja prasowa, na której Sławomir Mentzen potwierdził start Jakuba Banasia w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Szef Konfederacji przekazał, że to jemu przypadnie „jedynka” na warszawskiej liście partii. Z kolei syn Mariana Banasia i jednocześnie jego społeczny doradca, wystartuje do Sejmu z drugiego miejsca na liście.

Mówiąc o Jakubie Banasiu, Mentzen stwierdził, że jest to „ofiara politycznego wykorzystywania przez prokuraturę i służby”. Powiedział również, że różni się od Mariana Banasia tym, że „jeszcze bardziej nie lubi PiS i chce PiS-owców rozliczyć”.

Syn prezesa NIK mówił, że przyświecają mu trzy cele, żeby wejść do polityki.

Pierwsze to ustawa Wilczka 2.0, po to, żeby państwo było silne, sprawne i efektywne. Drugi postulat to rozliczenie PiS-u. To formacja która kradnie, kłamie i korumpuje na skalę przemysłową – powiedział Banaś. Dodał również, że „zaczyna nowy rozdział w walce o dobre i sprawne państwo”.

Jego trzeci postulat dotyczy NIK. Stwierdził on, że instytucja kierowana przez jego ojca, „przez ostatnie lata pokazywała patologię”.

NIK potrzebuje konkretnego narzędzia, żeby miała wpływ na system, czyli pionu prokuratorskiego – oznajmił.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij