Najnowsze wiadomości z kraju

Syn Donalda Tuska ma nową posadę. Będzie pracował w Urzędzie Marszałkowskim

Syn premiera Donalda Tuska został zatrudniony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Michał Tusk pełni funkcję głównego specjalisty w departamencie infrastruktury.

O nowej posadzie Michała Tuska jako pierwszy poinformował na platformie X profil „Gdańska Strefa Prestiżu”. W zamieszczonym wpisie możemy przeczytać, że syn szefa rządu objął stanowisko głównego specjalisty w departamencie infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Tusk rozpoczął pracę na początku kwietnia, co potwierdził w rozmowie z portalem Wirtualna Polska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Michał Piotrowski.

Tak potwierdzam. Michał Tusk objął stanowisko z początkiem miesiąca. Nie zaczął pracy 1.04, bo był to dzień wolny, więc przypadło to na 2.04 – oświadczył rzecznik.

Szczegóły współpracy między Urzędem a Michałem Tuskiem nie są na razie znane. Redakcja portalu Stefczyk.info zwróciła się w tej sprawie do przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego o udostępnienie informacji publicznej. Zapytaliśmy m.in. o zakres obowiązków nowego pracownika, jego kompetencje, a także o formę umowy i pobierane wynagrodzenie. Czekamy również na odpowiedź na pytania o ewentualny konkurs na stanowisko zajmowane przez Michała Tuska. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, informacje powinny zostać udzielone „bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14”. Jeśli otrzymamy odpowiedzi na zadane pytania, niezwłocznie poinformujemy o nich naszych Czytelników.

Michał Tusk w 2021 roku związał się z Zarządem Transportu Miejskiego w Gdańsku. Wówczas podjął pracę wygrywając konkurs na stanowisko głównego specjalisty ds. inwestycji. Syn Donalda Tuska pracował m.in. przy projektach, dotyczących usprawnienia transportu miejskiego, o czym sam zainteresowany wspominał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Aktualnie pracuję przy projektach, które mają sprawić, by komunikacja publiczna stała się bardziej atrakcyjna czasowo, m.in. nad tym, jak przyspieszyć prędkość tramwajów – mówił.

Źródło: Autor:
Fot. Wikimedia Commons

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij