Najnowsze wiadomości ze świata

Symboliczny cios Ukraińców. Zatopili rosyjski okręt, który nosił imię oficera poległego równe 80 lat temu

Wywiad wojskowy Ukrainy (HUR) zatopił w środę rano używając dronów rosyjski okręt desantowy Cezar Kunikow na Morzu Czarnym – poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na swoich rozmówców w HUR.

Kanał na Telegramie Krymski Wiatr opublikował nagranie wideo, na którym widać wybuch po uderzeniu dronów.

“Wygląda na to, że amunicja na okręcie eksploduje. Widać też, że inny okręt przybył na ratunek” – brzmi zamieszczony post.

Jak podaje Ukrainska Prawda, okręt desantowy Cezar Kunikow, którego załoga to 87 ludzi, może być wykorzystywany do stawiania min. Może również być używany wariantowo do transportu 150 żołnierzy desantu albo 10 czołgów T-55, 12 czołgów pływających PT-76 lub pododdziału składającego się m.in. z trzech czołgów T-55, trzech moździerzy kalibru 120 mm i trzech wozów bojowych oraz innego sprzętu wojskowego.

Według mediów Cezar Kunikow, którego imię nosi zatopiony w środę okręt rosyjski, był sowieckim oficerem zmarłym z ran równo 80 lat temu – 14 lutego 1943 roku.

Źródło: PAP Autor:
Fot. PAP/EPA/ANTONIO COTRIM

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij