Najnowsze wiadomości ze świata

Swastyki i napisy „Hitler” na pomniku upamiętniającym ofiary II wojny światowej. „Jest to całkowicie nie do zaakceptowania”

Na pomniku upamiętniającym ofiary drugiej wojny światowej w Baarn w centralnej Holandii pojawiły się swastyki oraz napisy „Hitler”, informuje telewizja RTV Utrecht. „Jest to całkowicie nie do zaakceptowania” – mówi burmistrz miasta Mark Roell.

Monument z krzyżem znajduje się na Stationsplein w centralnej części miasta. Jak podaje telewizja, w czwartek pojawiły się na nim swastyki oraz dwa napisy „Hitler”. Swastyki zostały także wymalowane na „wielu znakach drogowych” w mieście.

„Zbezczeszczenie pomnika jest naganne i całkowicie nie do zaakceptowania” – powiedział telewizji burmistrz Roell. Poinformował, że ze względu na to, iż pomnik jest wykonany ze specjalnego materiału, graffiti będzie usunięte przez wyspecjalizowaną firmę. Natomiast swastyki na znakach drogowych zostały już usunięte.

Urząd miasta złożył doniesienie na policji, która wzywa świadków zdarzenia do zgłaszania się.

Źródło: (PAP) Autor: Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij