Publicystyka

Św. Paweł Adamowicz? Wicemarszałek Sejmu z PSL już kanonizował byłego prezydenta Gdańska

Przejęzyczenie, czy odlot? Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski już kanonizował Pawła Adamowicza. W jego wpisie, na Twitterze nazwał byłego prezydenta Gdańska świętym.

Od wczoraj przez portale społecznościowe przewijają się setki komentarzy, głównie polityków opozycji i “autorytetów” mainstreamowych mediów, w których uparcie podawany jest uzgodniony przekaz: Paweł Adamowicz zginął, przez nagonkę prawicy i TVP, a prokuratura nie robi nic, by tę sprawę wyjaśnić.

W podobnym tonie, choć nieco spóźniony postanowił wypowiedzieć się wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL. Zrobił to jednak w osobliwy sposób.

– Św. Paweł Adamowicz otrzymał kilka ciosów nożem na scenie, na oczach tysięcy zgormadzonych gdańszczan, podczas finału WOŚP. Mijają 2 lata, a prokuratura nie skierowała jeszcze aktu oskarżenia przeciwko sprawcy… Przypadek? Wątpię…

@nowePSL – napisał na Twitterze.
Poseł, nie wiedzieć czemu, nazwał byłego prezydenta Gdańska, świętym.

Wpis nie umknął uwadze szefowi partyjnych struktur PiS Krzysztofowi Sobolewskiemu, który błyskawicznie podał go dalej z uszczypliwym komentarzem:

Pan Marszałek @PZgorzelskiP
w wyścigu z #PO na “największego” przyjaciela przeprowadził szybki proces beatyfikacyjny
#TotalnaOpozycja

Z racji tego, że internet uwielbia tego typu wpadki, tylko czekać, aż w sieci pojawi się multum komentarzy.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij