Najnowsze wiadomości z kraju

Sutenerstwo w domu dziecka. Nastolatka pomagała koleżankom w prostytucji

19-latka z domu dziecka w Zagłębiu Miedziowym będzie odpowiadała przed sądem za sutenerstwo. Dziewczyna pomagała młodszym koleżankom z tej samej placówki w zorganizowaniu pracy seksualnej. To jednak niejedyny problem Wiktorii K.

Wstrząsająca sprawa dotycząca podopiecznych domu dziecka w Zagłębiu Miedziowym miała swój początek w lipcu 2023 roku. Wówczas personel placówki zauważył, że ich podopieczne były pod wpływem narkotyków. Powiadomione o sprawie organy ścigania przeprowadziły śledztwo, w wyniku którego zatrzymano 18-letnią wtedy Wiktorię K. Dziewczynie postawiono zarzut udzielania środków odurzających nieletnim, za co grozi jej kara do 20 lat więzienia.

To niejedyne przestępstwo, którego miała dopuścić się mająca teraz 19-lat dziewczyna. Śledczy ustalili, że pomogła ona dwóm młodszym koleżankom z domu dziecka w zorganizowaniu świadczenia usług seksualnych za pieniądze.

K. nakłoniła i pomagała dwóm małoletnim dziewczynom założyć konta na portalu erotycznym służącym do wystawiania ogłoszeń towarzyskich oraz do wyszukiwania klientów. Ułatwiała przez to małoletnim uprawianie prostytucji czerpiąc z tego korzyści majątkowe w kwocie nie mniejszej niż 150 zł – przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Liliana Łukasiewicz.

Przedstawicielka prokuratury przyznaje, że dziewczyny robiły to dobrowolnie, dla pieniędzy i „w tej sprawie nie ma mowy o zmuszaniu do nierządu”. Śledczy ustalili, że 19-latka miała pobierać za pomoc koleżankom opłatę raz w kwocie 50 zł, a innym razem 100 zł. Wiktoria K. nagrywała również filmy erotyczne z udziałem młodszych koleżanek. Prokuratura zaznacza, że do kontaktu nastolatek z klientami dochodziło poza domem dziecka, a epizod trwał pięć dni.

19-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Radio Wrocław/SE Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij