Najnowsze wiadomości z kraju

Suski o nowej partii Bielana: to nie moja inicjatywa, nie jestem specjalnie zainteresowany

Wiceszef klubu PiS Marek Suski powiedział we wtorek, że nie wie jak będzie się nazywa nowa partia Adama Bielana ani kto do niej przystąpi. To nie moja inicjatywa, nie jestem specjalnie zainteresowany – dodał. Zapewnił, że spór Jarosława Gowina i Bielana nie wpływa na współpracę w obozie władzy.

Jak podał salon24.pl, Adam Bielan oraz pozostali “rozłamowcy” z Porozumienia Jarosława Gowina założą własną partię. Nowa partia ma być pokłosiem konfliktu w Porozumieniu, w wyniku którego z partii wyrzucono Adama Bielana i kilku innych polityków. Adam Bielan i Kamil Bortniczuk potwierdzili PAP, że utworzą nową partię, a jej prezentacja odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu.

W radiu ZET Suski powiedział, że nie wie jak będzie nazywała się partia Bielana. “Ja do tej partii nie zamierzam przystąpić” – zaznaczył.

Jak dodał, słyszał, że w partii ma się znaleźć Bielan, Bortniczuk, a “dalej to nie wie”. “To nie moja inicjatywa, więc nie jestem specjalnie zainteresowany, kto przystąpi, jak założą to wtedy się dowiemy” – powiedział Suski.

Zaznaczył, że założenia nowej partii przez Bielana nie odczytywałby jako “białej flagi” w sporze z wicepremierem Jarosławem Gowinem w walce o przywództwo w Porozumieniu. Tylko – mówił Suski – jest to podjęcie przez Bielana sztandaru własnej partii. “To jest pójście własną drogą i to jest zawsze bardzo trudne” – mówił.

Pytany, czy w Zjednoczonej Prawicy będzie miejsce dla dwóch skłóconych liderów partii koalicyjnej, wyraził nadzieję, że nie będą skłóceni, tylko będą współpracować. “Każdy dla nas jest ważny” – podkreślił Suski.

Poseł dopytywany był, czy na listach wyborczych PiS znajdą się ludzie z nowej partii Bielana. “Na razie jeszcze ta partia nie jest zarejestrowana, więc mówienie o czymś, co będzie z partią, której jeszcze nie ma, ja nie chciałbym prowadzić tego rodzaju dyskusji. Zobaczymy, mamy jeszcze do wyborów 2,5 roku, myślę, że sytuacja się wyklaruje i wtedy będzie wiadomo” – powiedział Suski.

Zapewnił, że co prawda Gowin i Bielan toczą spór o wykładnię statutu swojej partii, ale nie wpływa to na współpracę w ramach Zjednoczonej Prawicy.

Źródło: Autor:
Fot. Karol Kostrzewa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij