Najnowsze wiadomości ze świata

Sukienki księżnej Diany trafią na aukcję

Tego lata trzy sukienki należące do księżnej Diany zostaną wystawione na aukcji. Organizatorzy spodziewają się, że osiągną ogromne ceny.

Dom aukcyjny Julien’s Auctions i wytwórnia Turner Classic Movies zorganizują wspólnie aukcję „Legendy Hollywood”. Dwudniowa aukcja będzie miała miejsce 26 i 27 sierpnia w kalifornijskim Beverly Hills, będzie można w niej wziąć także udział za pośrednictwem internetu. Na sprzedaż zostanie wystawione ponad tysiąc przedmiotów mających związek ze słynnymi ludźmi.

Wśród sprzedawanych przedmiotów znajdują się także trzy sukienki, które należały do słynnej księżnej Diany, pierwszej małżonki króla Karola III. Obecnie te sukienki znajdują się w irlandzkim Newbridge, gdzie od wczoraj są częścią wystawy w Muzeum Ikon Stylu.

Na sprzedaż zostaną wystawione trzy suknie. Pierwsza z nich została zaprojektowana przez Bruce’a Oldfielda, Diana ubrała ją na premierę komedii Hot Shots!, w której wzięła udział w 1991 roku. Dwie kolejne zaprojektowała jej ulubiona projektantka Catherine Walker, która była autorką sukienki, w której została pochowana. Jej kreacje nadal są popularne wśród członków rodziny królewskiej, nosi je m.in. obecna księżna Walii Kate Middleton.

Organizatorzy aukcji zauważyli, że Diana miała ogromny wpływ na to, jak ubierają się gwiazdy Hollywoodu. Spodziewają się, że jej sukienki osiągną ogromne ceny. Eksperci szacują, że zostaną sprzedane jako komplet za 500 tysięcy do miliona dolarów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij