Rozrywka

Sukces polskiej aktorki. Znalazła się w zaszczytnym gronie

Joanna Kulig potwierdziła, że dołączyła do Amerykańskiej Akademii Filmowej. Polska aktorka znalazła się w szczególnym gronie i będzie miała wpływ na przyznawanie Oscarów.

Polka otrzymała zaproszenie do członkostwa w Amerykańskiej Akademii Filmowej jeszcze w 2023 roku. Oprócz niej na liście znalazło się jeszcze 398 osób z branży filmowej.

Akademia z dumą zaprasza artystów i innych twórców do grona członków To niezwykle utalentowane osoby z całego świata, reprezentujące różne dyscypliny filmowe. Wszyscy wywarli istotny wpływ na sztukę i naukę o filmie oraz na fanów filmu na całym świecie – oświadczyła wówczas prezes akademii, Janet Yang.

Decyzja o członkostwie w prestiżowym gronie należy do zaproszonych osób. Jeśli się na nie zdecydują, obowiązuje ono dożywotnio. Joanna Kulig przekazała na Instagramie, że przyjęła zaproszenie. Podzieliła się także zdjęciem z przygotowań do nadchodzącej gali wręczenia Oscarów. Wraz z polską aktorką, w składzie akademii znaleźli się m.in. Colin Farrell oraz Noemie Merlat.

Jestem bardzo podekscytowana, że mogę zostać nową członkinią Amerykańskiej Akademii Filmowej – napisała Kulig.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij