Najnowsze wiadomości ze świata

Sukces junty. Francuskie wojsko wycofa się z Nigru

Emanuel Macron poinformował, że Francja wycofa swoje wojska z Nigru. Tamtejsza junta nie jest zainteresowana współpracą w zwalczaniu terroryzmu.

W niedzielę wieczorem francuskie telewizje TF-1 i France 2 wyświetliły wywiad z prezydentem Macronem. Poinformował w nim, że Francja wycofuje swojego ambasadora z Nigru. Wcześniej informował, że ambasador został „wzięty za zakładnika”. Wraz z innymi pracownikami ambasady nie opuszczał placówki i żywił się wojskowymi racjami, a próby dostarczenia im innej żywności były blokowane przez juntę. Po obaleniu rządu junta dała mu dwa dni na opuszczenie kraju, ale Francuzi zignorowali to ultimatum.

Macron poinformował również, że Francja wycofa swoich żołnierzy z Nigru. „Byliśmy na prośbę Nigru, Burkina Faso, Mali na ich terytorium, aby walczyć z terroryzmem. Kraje te zostały dotknięte zamachami stanu” – powiedział. W Nigrze stacjonuje ok. 1500 francuskich żołnierzy. Mają opuścić ten kraj do końca roku.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Vincent van Zeijst CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij