Najnowsze wiadomości ze świata

Studentka, która dźgnęła kochanka aby pomścić irańskiego generała, uniknie więzienia

Pochodząca z Iranu studentka dźgnęła swojego kochanka w szyję i powiedziała policji, że była to zemsta za zamach na irańskiego generała. Sąd skazał ją na wyrok w zawieszeniu.

23-letnia Nika Nikoubin wyemigrowała z Iranu do USA gdy miała 12 lat. W marcu 2022 roku poznała Daniela Trevino za pośrednictwem portalu randkowego Plenty of Fish. Spotkali się wkrótce potem w Las Vegas, gdzie wynajęli pokój w jednym z hoteli i poszli razem do łóżka.

W trakcie Nikoubin założyła swojemu kochankowi przepaskę na oczy, zgasiła światło – a następnie dźgnęła go dwukrotnie nożem w szyję. Trevino przeżył, ale ciosy były na tyle silne, że nadal ma na szyi blizny. Kiedy policja aresztowała Nikoubin, powiedziała im, że to była zemsta za to, że Amerykanie w styczniu 2020 roku zabili dronem irańskiego generała Ghasema Solejmaniego. „USA zabiła Solejmaniego. Rozlano dużo krwi. Więc czułam, że będzie sprawiedliwie, że amerykańska krew zostanie rozlana” – powiedziała policji.

Studentka została oskarżona o próbę zabójstwa, napaść z bronią w ręku i włamanie. Jej obrońcy twierdzili, że zarzut usiłowania zabójstwa powinien być oddalony, bo nie miała zamiaru zamordować swojego kochanka, a jedynie sprawić mu ból. Ona sama wyznała przed sądem, że ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Ujawniła, że w wieku 18 lat padła ofiarą gwałtu ze strony innego studenta, co miało tragiczny wpływ na jej zdrowie psychiczne. Zdiagnozowano u niej ciężką depresję, chorobę dwubiegunową i schizofrenię. Przed randką spędziła 10 dni w szpitalu psychiatrycznym.

W ramach ugody z prokuraturą przyznała się do winy w dwóch zarzutach uwięzienia przy pomocy niebezpiecznej broni. Sąd zdecydował, że zostanie skazana na trzy lata więzienia w zawieszeniu. Sędzia pozwolił też, żeby w trakcie tej kary mogła mieszkać w rodzinnym Teksasie. Przed sądem przeprosiła Trevino, a ten wyznał, że zdążył już jej wybaczyć tamtą randkę.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij