Najnowsze wiadomości ze świata

Studenci nie zjedzą już mięsa na Uniwersytecie. Kolejna uczelnia idzie drogą weganizmu

Studenci Uniwersytetu w Cambridge zdecydowali większością głosów, że uczelniany catering ma składać się wyłącznie z roślinnych dań. Podobne głosowanie odbyło się w Szkocji, gdzie uczęszczający na Uniwersytet w Stirling głosowali za w pełni wegańskim menu na terenie kampusu.

Wszystko rozpoczęło się od kampanii Plant-Based Universities. Inicjatywa zakłada wprowadzenie „zrównoważonego i w 100 procentach opartego na roślinach” cateringu na uczelniach. Do takich zmian inicjatorów kampanii mają skłaniać względy środowiskowe.

Podjęcie decyzji o przyszłości uczelnianego menu oddano w ręce studentów. W poniedziałek 72 proc. przedstawicieli tej grupy poparło wniosek. Nie chcą oni, aby na terenie Uniwersytetu Cambridge można było zakupić mięso, nabiał, jajka i inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Związek studentów drugiego najstarszego uniwersytetu w Wielkiej Brytanii podejmie teraz rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację uczelnianego cateringu.

Nathan McGovern, współzałożyciel Plant Based Uniwersities, uważa, że decyzja jasno pokazuje, że czasy się zmieniają, a młodzi ludzie podejmują niezbędne kroki, aby wytyczyć drogę ku bardziej zrównoważonej i etycznej przyszłości.

W listopadzie ubiegłego roku, na podobne kroki zdecydowano się na szkockim Uniwersytecie w Stirling. Większość studentów zagłosowała za tym, by do 2050 roku menu na ich uczelni zwierało jedynie wegańskie pozycje.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij