Najnowsze wiadomości ze świata

Strzelanina w chrześcijańskiej szkole podstawowej. Transpłciowa kobieta zabiła sześć osób, w tym trójkę dzieci

W prywatnej chrześcijańskiej szkole podstawowej w Nashville doszło do masakry. Transpłciowa kobieta zastrzeliła sześć osób, w tym trójkę dzieci.

Policja z Nashville dostała zgłoszenie o strzelaninie ok. 10:13 czasu lokalnego. Napastniczka, którą później zidentyfikowano jako 28-letnią Audrey Hale, dostała się do środka po tym, gdy wystrzeliła w zamknięte szklane drzwi. Była uzbrojona w dwa karabiny i pistolet. Zastrzeliła trójkę dzieci i trójkę dorosłych – dyrektorkę tej szkoły, woźnego i nauczycielkę, która odbywała w tej szkole zastępstwo.

Kiedy na miejsce dotarła policja, Hale otwarła do nich ogień z okna na pierwszym piętrze. Jeden z pocisków rozwalił szybę w radiowozie, a jej odłamki zraniły jednego z policjantów. Policja weszła do środka i wkrótce potem, ok. 10:27, napastniczka została zastrzelona przez policjantów.

Na razie motywy jej zbrodni nie są znane. Policja podejrzewa jednak, że była absolwentką tej szkoły. W jej domu znaleźli jej dokładne plany, z zaznaczonymi możliwymi wejściami, a także materiały świadczące, że prowadziła w niej wcześniej rozpoznanie. Znaleźli również materiały świadczące, że planowała atak na inną szkołę w Nashville, ale uznała, że ma zbyt mocną ochronę. Policja poinformowała również, że znalazła coś w rodzaju manifestu, ale jego treść nie została na razie ujawniona.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. PAP/EPA/METRO NASHVILLE POLICE DEPARTMENT HANDOUT

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij