Najnowsze wiadomości ze świata

Strzelanina na imprezie świątecznej. Nie żyje 12 osób

Grupa uzbrojonych mężczyzn przyszła na imprezę świąteczną. Zaczęli strzelać do gości.

Zdarzenie miało miejsce w mieście Savatierra w meksykańskim stanie Guanajuato. W niedzielę o świcie na posada, tradycyjną meksykańską imprezę religijną w okresie przedświątecznym, przyszła grupa uzbrojonych mężczyzn.

Jeden z uczestników tej imprezy powiedział agencji AFP, że na teren imprezy weszło sześciu mężczyzn z bronią długą. Kiedy zapytano ich, kim są i co tu robią, otwarli ogień do zgromadzonych, ok. stu młodych ludzi. Zabili co najmniej 12 osób, a kolejny tuzin trafił do szpitala z ranami.

Na razie nie wiadomo, co było motywem. Guanajuato jest jednak najniebezpieczniejszym stanem Meksyku, na co ma wpływ także wojna między tamtejszymi kartelami narkotykowymi. Tylko w tym roku zamordowano tam 3029 osób. Trzy lata wcześniej w Salvatierra, zamieszkiwanym przez ok. 90 tys. osób, odkryto masowy grób z co najmniej 50 ciałami.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij