Najnowsze wiadomości ze świata

Strzały w Watykanie. Samochód staranował bramę św. Anny

40-letni mężczyzna został aresztowany przez żandarmerię watykańską po tym jak próbował sforsować zabezpieczenia. W watykanie padły strzały, oddane przez jednego ze strażników w stronę samochodu intruza.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 20 przed bramą św. Anny. Przez ogrodzenie próbował przejechać 40 mężczyzna. Gdy nie został wpuszczony przez strażników kierowca wycofał samochód, a następnie rozpędzony staranował punkty kontrolne.

Jak donosi agencja RAI, „w celu zatrzymania samochodu inspektor żandarmerii pilnujący bramy oddał strzał z pistoletu w przednie koła pojazdu”. Pojazd zatrzymał się dopiero na dziedzińcu Świętego Damazego przed Pałacem Apostolskim. Gdy 40-latek wysiadł z auta został aresztowany i trafił na badania lekarskie.

W reakcji na zaistniałą sytuację inne punkty kontrolne zostały wzmocnione przez Papieską Gwardię Szwajcarską i Żandarmerię Watykańską. Funkcjonariusze zablokowali przejazd w stronę bazyliki Świętego Piotra, Ogrodów Watykańskich i Domu Świętej Marty, w którym mieszka papież Franciszek.

Watykan przekazał, że sprawca zdarzenia był w stanie wysokiego pobudzenia psychofizycznego.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij