Najnowsze wiadomości z kraju

Strażakom spłonął wóz strażacki

Strażacy z powiatu hajnowskiego mieli wyjątkowego pecha. Podczas akcji gaśniczej spłonął im wóz.

W piątkowe popołudnie w okolicy miejscowości Jelonki na Podlasiu doszło do pożaru lasu. Na miejsce wysłano aż 33 zastępy straży pożarnej, jednostki wysłały też Lasy Państwowe. W akcji gaśniczej wziął udział także policyjny śmigłowiec Blackhawk i dwa samoloty czarterowane przez LP. Pożar objął ok. 10 hektarów.

Pożar udało się opanować. Bryg. Grzegorz Bajko z PSP w Hajnówce powiedział jednak Interii, że podczas akcji gaśniczej spłonął jeden z wozów strażackich. Należał do OSP Kleszczele.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych poinformowała, że pojazd ugrzązł na leśnej drodze. Nie udało się nim odjechać gdy wiatr przerzucił ogień w jego pobliże. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

W całym kraju obowiązuje duże zagrożenie pożarowe w lasach. Ściółka jest bardzo sucha, i tym samym ekstremalnie podatna na zapalenie. RCB wysłało już alert dla osób, które przebywają na terenie części 6 województw. Podkreślono, że nie powinno się używać w lesie i w jego sąsiedztwie ognia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij