Najnowsze wiadomości z kraju

Strażacy uratowali życie niemowlaka. Przybyli w ostatniej chwili

Życie niemowlęcia uratowali strażacy z OSP w Porąbce koło Bielska-Białej. Dwutygodniowy maluch zachłysnął się wodą i miał bardzo duże problemy z oddychaniem. Strażacy dotarli w porę z pomocą – podała w czwartek rzeczniczka bielskiej straży pożarnej mł. bryg. Patrycja Pokrzywa.

Rzeczniczka poinformowała, że wezwanie napłynęło w środę wieczorem. Dwutygodniowe niemowlę w Porąbce zachłysnęło się wodą. „Dyżurny natychmiast skierował na miejsce strażaków z pobliskiej OSP oraz zespół ratownictwa medycznego. Z uwagi na trudny dojazd do budynku mieszkalnego – teren górski – wykorzystano quada” – powiedziała Patrycja Pokrzywa.

Gdy ratownicy przybyli na miejsce, noworodek był siny i miał duże problemy z oddychaniem. „Strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, zgodnie z procedurą stosowaną podczas tego typu zdarzeń. Dzięki ich działaniom już po chwili nastąpiło przywrócenie prawidłowego oddechu” – podała rzeczniczka.

Po kilku minutach dotarło pogotowie. Ratownicy medyczni przejęli opiekę nad dzieckiem. „Po zbadaniu podjęli decyzję o pozostawieniu niemowlaka w domu pod opieką matki. Dzięki pomocy strażaków nie wymagało ono hospitalizacji” – oznajmiła rzeczniczka bielskich strażaków.

 

Źródło: PAP Autor: Marek Szafrański
Fot. OSP Porąbka

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij