Najnowsze wiadomości z kraju

Strażacy ćwiczyli podczas upału. Sześciu z nich zasłabło

Sześciu strażaków zasłabło podczas ćwiczeń w Poznaniu, co wymagało interwencji medycznej. Ratownicy przybyli na miejsce zdarzenia i zabrali do szpitala dwóch strażaków. Tego dnia w mieście panowały wysokie temperatury.

Incydent miał miejsce w sobotę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Jak informują lokalne media, podczas ćwiczeń sześciu strażaków zasłabło.

Podczas ćwiczeń z ratownictwa gaśniczego na terenie jednostki, przy ulicy Grunwaldzkiej, sześciu strażaków zgłosiło gorsze samopoczucie – powiedział rzecznik PSP w Poznaniu Marcin Tecław, którego cytuje Interia.

Na miejsce wezwano zespół ratowników medycznych. Według ustaleń Interii dwóch z nich zostało przewiezionych do szpitala. Pozostałym, po wstępnych badaniach, zalecono wizytę u lekarza rodzinnego.

– Ci którzy trafili do szpitala, po przebadaniu również zostali wypuszczeniu do domów – wyjaśnił strażak.

Według wstępnych informacji medycznych przyczyną zasłabnięcia strażaków było przemęczenie i odwodnienie, spowodowane najprawdopodobniej upałem.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij