Najnowsze wiadomości z kraju

Straż Miejska opublikowała drastyczne zdjęcia. Pijany mężczyzna pogryzł funkcjonariusza

Stołeczna Straż Miejska zamieściła na swojej stronie drastyczne zdjęcie obrażeń, które odniósł jeden z jej funkcjonariuszy podczas obezwładniania w sobotnią noc pijanego mężczyzny. Zatrzymany ugryzł strażnika w łydkę tak mocno, że pozostawił odcisk swojej szczęki w formie krwawej wybroczyny.

W sobotnią noc na Pradze-Północ strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego zostali wezwani na ulicę Jasińskiego, gdzie miały od dłuższego czasu stać dwa samochody z włączonymi silnikami. Funkcjonariusze rzeczywiście zastali tam pojazdy, ale też robotników prowadzących w tym miejscu prace wodociągowo-kanalizacyjne.

“W trakcie interwencji do strażników podszedł nietrzeźwy mężczyzna, który zachowywał się agresywnie i wulgarnie zaczął obrażać funkcjonariuszy. Jego agresja wzmogła się, gdy strażnicy poprosili go o dokumenty” – zrelacjonowały przebieg wydarzeń służby prasowe SM. Dodając, że patrol ostrzegł mężczyznę o możliwości zastosowania środków przymusu bezpośredniego, ale nie zrobiło to na nim wrażenia – nadal był wulgarny i wymachiwał rękami.

Strażnicy obezwładnili mężczyznę. Wezwali też patrol policji, który zdecydował o przewiezieniu zatrzymanego do komisariatu. Niestety, w tym momencie doszło do aktu przemocy.

“Podczas umieszczania agresora w radiowozie jeden ze strażników został przez niego boleśnie ugryziony w łydkę” – przekazała Straż Miejska. Komunikat w tej sprawie zilustrowano zdjęciem łydki funkcjonariusza i krwawego odcisku szczęki agresora.

Straż Miejska poinformowała też, że odpowie on nie tylko za znieważenie, ale i za naruszenie nietykalności funkcjonariusza.

Źródło: PAP Autor: Luiza Łuniewska
Fot. Straż Miejska Warszawa

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij