Najnowsze wiadomości z kraju

Straż Graniczna obnaża kłamstwa aktywistów. Miał być w ciężkim stanie, a uśmiechnięty pozował do zdjęć

Straż Graniczna odniosła się do przekazywanych przez aktywistów informacji dotyczących cudzoziemca, który nielegalnie przekroczył granicę polsko-białoruską. Leżący na ziemi mężczyzna, jak sugerowano, miał być cierpiący. Okazuje się, że po przyjeździe Straży Granicznej nic mu nie dolegało, a jedyne czego chciał, to dostać się do Niemiec.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie leżącego na ściółce leśnej czarnoskórego mężczyzny. Według relacji aktywistów, funkcjonariusze Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych mieli go „w tym stanie wyrzucić na Białoruś”.

Chłopak nie był w stanie się poruszać. Osłabiony. Podobno lekarz z karetki stwierdził dobry stan chłopaka – napisano.

Do tych – jak się okazuje – nieprawdziwych relacji odniosła się Straż Graniczna. W komunikacie zamieszczonym na Twittterze wskazano, że mężczyzna z nagrania to Somalijczyk.

Funkcjonariusze opublikowali jego zdjęcie, do którego pozuje z uśmiechem. Poinformowano również, że zespół ratownictwa medycznego określił jego stan zdrowia jako dobry bez wskazań do hospitalizacji.

Somalijczyk złożył pisemną deklarację, że chce dostać się do Niemiec – dodała SG.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. PAP/EPA/Twitter SG

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij