na Morzu Północnym zderzyły się dwa statki Najnowsze wiadomości ze świata

Statki zderzyły się Morzu Północnym. Jeden zatonął

Na Morzu Północnym zderzyły się dwa statki towarowowe. Brytyjski „Verity” biorący udział w zdarzeniu zatonął. Drugi ze statków to należący do Polskiej Żeglugi Morskiej MS Polesie. Na miejscu trwa akcja poszukiwawcza.

Do wypadku doszło około godziny 5 nad ranem. Miał on miejsce na wodach Morza Północnego, 22 kilometry na południowy zachód od niemieckiej wyspy Helgoland. Jak informują niemieckie media zderzyły się tam dwa statki – brytyjski „Verity” oraz należący do Polskiej Żeglugi Morskiej „MS Polesie”. Brytyjski frachtowiec płynął z Immingham w Wielkiej Brytanii do Bremy. Z kolei statek „MS Polesie” pod flagą Bachamów przemieszczał się z Hamburga do La Coruna w Hiszpanii.

Niemieckie media podają, że w wyniku zderzenia zatonął statek „Verity”. Natomiast wszystkie 22 osoby, które były na pokładzie „MS Polesie” są bezpieczne. Na miejscu trwa akcja ratunkowa i poszukiwane są osoby zaginione z brytyjskiego frachtowca. W tym celu zadysponowano kilka jednostek niemieckiej marynarki wojennej oraz śmigłowiec. Serwis NTV przekazał ponadto, że z wody wyciągnięto dwie osoby, które trafiły pod opiekę lekarzy. Ratownicy znaleźli także jednego mężczyznę, który już nie żył.

Przedstawiciel Polskiej Żeglugi Morskiej potwierdził, że na Morzu Północnym doszło do zderzenia statków.

Z niewiadomych przyczyn doszło do kolizji statku MS Polesie z małą jednostką Verity, pływająca pod brytyjską banderą. Z racji różnicy wielkości doszło do zatonięcia tego małego statku – oświadczył Krzysztof Gogol.

Zobacz też:

Śmiertelny wypadek podczas Rajdu RFC Poland

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij