Najnowsze wiadomości ze świata

Statek zderzył się z mostem. Dziesiątki pojazdów wpadły do wody

Statek towarowy zderzył się z filarem mostu, powodując jego zawalenie. Wiele samochodów wpadło do rzeki.

Zdarzenie miało miejsce w Baltimore. Ok. 1:28 nad ranem czasu lokalnego zarejestrowany w Singapurze statek towarowy Dali, który wypłynął z portu w Baltimore i płynął do Sri Lanki, próbował przepłynąć między przęsłami mostu Francisa Scotta Keya. To długi na ponad 2,6 km most nad rzeką Patapsco. Przebiega po nim autostrada I-695.

Podczas próby przejścia pod mostem statek uderzył w jeden z filarów. Na nagraniu, które trafiło do mediów społecznościowych widać, że spowodowało to zawalenie się znacznej części mostu. Wiele samochodów, które w momencie katastrofy jechały autostradą, wpadło do wody. Statek stanął w płomieniach i zatonął.

Autostrada została zamknięta, a obecnie na miejscu trwa akcja ratunkowa. Na razie nic nie wiadomo o ofiarach. Służby poszukują co najmniej siedmiu osób, które zdaniem ratowników wpadły do wody. Akcję komplikują resztki towarów, które wiózł statek. Przyczepiły się do resztek mostu, przez co są one niestabilne.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Independent Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij