Rozrywka

Stanowski zarzucił jej, że zmyśliła karierę w Bollywood. Celebrytka odpowiada pozwem

Sezon ogórkowy w polskich mediach jeszcze na dobre się nie zaczął, a tą historią od kilkunastu dni żyje już cały polski show-biznes. Celebrytka Natalia Janoszek zapowiedziała pozew przeciwko dziennikarzowi Krzysztofowi Stanowskiemu za to, że w swoim programie zarzucił jej, że wymyśliła sobie swoją międzynarodową karierę.

Natalia Janoszek to polska “gwiazda”, o której głośno zrobiło się kilka lat temu, kiedy zaczęła pojawiać się w programach rozrywkowych i w artykułach na portalach plotkarskich jako “Polka, która podbiła Bollywood”. Temat podchwyciły telewizje śniadaniowe, w których aktorka chętnie dzieliła się spostrzeżeniami na temat swojej kariery w indyjskim show-biznesie. Napisała nawet książkę, poświęconą “kulisom Bollywoodu”.  To dało jej przepustkę do prawdziwej sławy. Wystąpiła w dwóch popularnych talent-show Polsatu: “Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” i “Twoja twarz brzmi znajomo”.

Sukcesy celebrytki zaintrygowały dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego, który postanowił prześledzić jej karierę w Indiach. W swoim autorskim programie “Dziennikarskie Zero” Stanowski, udowadniał, że aktorka znacznie podkoloryzowała swoją historię.

– W zasadzie jest to najlepiej poprowadzony kit w historii polskich mediów. Nikt tak profesjonalnie nie zmyślił samego samego siebie i tak sukcesywnie brnąc w to kłamstwo nie doszedł tak daleko – mówił podczas programu Stanowski, prezentując informacje zebrane podczas swojego dziennikarskiego śledztwa.

Stanowski wziął pod lupę m.in. nagrodę, którą miała otrzymać w Indiach Janoszek oraz filmy, w których wystąpiła. Efekt był piorunujący. Według Stanowskiego te indyjskie sukcesy Polki urodzonej w Bielsko-Białej to dwie niszowe produkcje, a nagrodę, którą dwukrotnie miała otrzymać Janoszek, ciężko uznać za prestiżową. W materiale Stanowskiego pojawiły się kadry z filmów, w których zagrała Janoszek i trudno uznać je za profesjonalne. Trzeba jednak zaznaczyć, że dziennikarz pokazał je wyrywkowo i tendencyjnie. Trailer filmu krytykowanego przez Stanowskiego, który bez trudu można znaleźć w sieci prezentuje się już dużo bardziej profesjonalnie.

Dziennikarz zweryfikował też informacje podawane na temat Janoszek przez polską stronę Wikipedii.

Po publikacji wideo, treść notki zmieniono, a wśród wikipedystów rozgorzała dyskusja o usunięciu biogramu celebrytki.

Choć w mediach zawrzało, celebrytka aż dwa tygodnie czekała z komentarzem, w którym zapowiedziała pozew przeciwko Stanowskiemu. Co ciekawe w swoim oświadczeniu zabrakło konkretnych odpowiedzi na zarzuty stawiane przez dziennikarza, a jego treść sprowadzała się głównie do konieczności walki z hejtem. Pod opublikowanym na Instagramie poście zablokowała możliwość komentarzy.

Sam Stanowski w kpiący sposób odniósł się do “oświadczenia” gwiazdy, sugerując że nie ocenił negatywnie jej dokonań, a stwierdził wyłącznie, że ich nie ma.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że, jak podaje portal tvp.info: “Janoszek blisko 10 lat temu próbowała swoich sił w polityce. Wybrała Platformę Obywatelską, z listy której próbowała się dostać do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej”. Już wtedy planowała, że podbije Bollywood i Hollywood.

Jak dalej potoczy się kariera Natalii Janoszek?

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij