Wiadomości sportowe z kraju i świata

Stanowcza reakcja Sasina na incydent podczas otwarcia igrzysk. „Pomylili sportowe święto z politycznym wiecem”

Podczas oficjalnej części otwarcia Igrzysk Europejskich 2023 głos zabrał m.in. Jacek Sasin. Wystąpienie pełnomocnika rządu ds. koordynacji przygotowań do organizacji imprezy zakłóciły gwizdy. Polityk dokończył swoje wystąpienie, ale po wszystkim skomentował ten incydent na Twitterze. Stwierdził, że otwarcie imprezy próbowała zakłócić „grupka politycznych hejterów”.

W środę na stadionie piłkarskim przy ul. Reymonta w Krakowie odbyła się ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Prawie trzygodzinne widowisko opatrzone było występami artystycznymi i koncertami. Organizatorzy postanowili nawiązać również do miejsca, w którym odbywa się impreza i ceremonię rozpoczęto od odegrania hejnału mariackiego.

Na krakowskim stadionie w środowy wieczór nie zabrakło także oficjeli. Wśród gości, którzy zabrali głos znalazł się m.in. prezydent Andrzej Duda, który oficjalnie otworzył sportowe zmagania.

Mam nadzieję, że efektem tych igrzysk będzie przesłanie płynące stąd, z polskiej ziemi, z serca Europy. Niech to wielkie święto sportu będzie zarazem świętem pokoju i europejskiej jedności. Trzecie Igrzyska Europejskie uważam za otwarte – mówił prezydent RP.

Do publiczności przemawiał także pełnomocnik rządu ds. koordynacji przygotować do organizacji igrzysk Jacek Sasin. Funkcja związana z imprezą sportową została mu powierzona w 2020 roku. Polityk podkreślał m.in., że jest to wielkie święto sportu. Zwracał również uwagę, ze w rywalizacji weźmie udział blisko 7 tysięcy sportowców z 48 krajów.

Jacek Sasin przemawiał w akompaniamencie gwizdów publiczności, co postanowił skomentować w mediach społecznościowych.

Grupka politycznych hejterów próbowała zakłócić otwarcie Igrzysk Europejskich. Wielki organizacyjny sukces Polski wywołał frustrację tych, którzy źle życzą naszej ojczyźnie. Pomylili sportowe święto z politycznym wiecem. Wstyd! – napisał Sasin.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij