Najnowsze wiadomości ze świata

Stado owiec od dwóch tygodni chodzi w kółko. Nikt nie wie dlaczego

Na jednej z farm w Wewnętrznej Mongolii, regionie w północnych Chinach, stado owiec od ponad dwóch tygodni chodzi w kółko. Nikt na razie nie wie dlaczego.

Sprawa została ujawniona w środę przez chiński państwowy Dziennik Ludowy. Na opublikowanym przez niego nagraniu z kamer monitoringu widać stado owiec, które chodzi w zagrodzie po niemal idealnym okręgu. Ich właściciel, mężczyzna o nazwisku Miao, powiedział dziennikarzom, że zauważył niecodzienne zachowanie owiec 4 listopada. Początkowo zaczęło krążyć kilka sztuk, ale wkrótce dołączyły do nich kolejne. Na razie nie jest jasne, czy robią przerwy aby zjeść i napić się wody.

 

Nikt też nie wie, co spowodowało takie ich zachowanie. Miao powiedział mediom, że na jego farmie są 34 zagrody dla owiec, ale tylko w jednej – numer 13 – zwierzęta tak się zachowują. Wiele osób spekuluje, że winna jest bakteryjna choroba zakaźna zwana listeriozą. Atakuje jedną półkulę mózgu, przez co dotknięte nią zwierzęta czasami krążą w kółko. Inni komentatorzy zwracają jednak uwagę, że w wypadku listeriozy ten symptom występuje na dzień czy dwa przed śmiercią.

Zauważają także, że dotknięte nią zwierzęta często się zataczają i wyglądają na zdezorientowane, a na nagraniu z Chin zupełnie tego nie widać. Miao powiedział, że jego owce zostały już przebadane i nie znaleziono u nich żadnych chorób.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij