Najnowsze wiadomości ze świata

Stado dzikich kur terroryzuje wioskę

Stado zdziczałych kur terroryzuje wioskę. Jej mieszkańcy żalą się też, że dawane im przez turystów jedzenie przyciąga szczury.

Snettisham to wieś w angielskim hrabstwie Norfolk, zamieszkiwana przez ponad 2 tysiące osób. Jej mieszkańcy mają problem ze stadem zdziczałych kur, które mieszka w pobliskim lesie. Twierdzą, że jego liczebność znacznie wzrosła w ostatnim czasie i liczy już ponad sto sztuk.

Zwierzęta wdzierają się do ich ogrodów, rozkopują je i wyjadają rośliny. Mieszkańcy żalą się także, że bardzo hałasują. Najbardziej nie podoba im się jednak fakt, że te kury stały się lokalną atrakcją turystyczną. Twierdzą, że turyści przyjeżdżają je obejrzeć i zostawiają im jedzenie, a to przyciąga szczury. Regularnie dochodzi do sprzeczek między dokarmiającymi i mieszkańcami.

 

Nie wszyscy są jednak nastawieni do nich tak negatywnie. Niektórzy mieszkańcy uważają, że obecność dzikich kur dodaje ich wiosce rustykalnego uroku. Większość uważa jednak, że kury powinny zostać usunięte.
Sprawa trafiła w końcu przed radę wioski Ta zdecydowała, że kury muszą się wynieść. Jest z tym jednak problem. Radni nie wiedzą, jak się ich pozbyć. Obiecali, że uzyskają rady od specjalistów i poproszą o pomoc w ich przeniesieniu organizacje obrońców zwierząt.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij